Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V parku ve Velké Bystřici se v sobotu koná celodenní kulturní akce PIQUE-NIQUE

pátek, 9. června 2017, 11:56

Uř třetí ročník programu projektu Jsme ze stejné planety se koná tuto sobotu, 10. června, v parku ve Velké Bystřici. Letošní vydání bylo nazváno Pique-nique. Při přípravách se totiž organizátoři nechali inspirovat Francií, jednou ze zemí, která je v parku zastoupena svým stromem.

Celodenní akce začíná od 11 hodin a znovu kombinujeme osvědčený formát: piknik v parku s kulturními vystoupeními.

Náladu pouliční kultury, která je pro Francii typická mají evokovat tři neformální kulturní pódia. Odehrávat se na nich budou hudební a cirkusová vystoupení. Hudební produkci organizátoři letos svěřili Tomáši Krejčiříkovi, organizátorovi Open Mic Olomouc. Na jeho doporučení pozvali 6 kapel: Ira Mimosa, Hope Astronaut, Žamboši, Šarivary, Tomáš J Holý a Marek Dusil. Hudebníky doprovodí 6 ukázek moderního cirkusu. O ty se postará pražský soubor Cirkus Tety a olomoucký Levitare. Kulturní část akce doplní projekce francouzského filmu Tanečnice.

Bez fotografií by nebylo tohoto projektu, proto bude opět vystaven putovní soubor fotografií Jindřicha Štreita - Jsme ze stejné planety. K tomu budou připojené fotografie, jenž mapují proběhlé dva ročníky a cyklus fotografií Davida Macháčka, který byl fotografem loňského ročníku.

Jedním z hlavních taháků letošního piknikování je tradiční francouzská hra pétanque. Pétanque se bude hrát všude a zapojit se může opravdu každý. Navíc bude slavnostně pokřtěno čtyřdráhové hřiště. Proběhne několik turnajů, s jejichž organizací pomohou kluby Kulový blesk a Pétanque Krumsín. Ten, kdo nenajde odvahu se rovnou přihlásit do některého z turnajů, si může vyzkoušet hru na některém z tréninkových travnatých hřišť. Další volnočasové aktivity a nejrůznější hry připravují studenti Slovanského gymnázia Olomouc a spolek Orel z Velké Bystřice.

Tradičně se návštěvníci mohou těšit na zajímavé občerstvení. Poprvé se v parku objeví pop-up restaurace, kde budou celý den vařit zajímaví kuchaři. Zárukou kvality je určitě Honza Malý z vyhlášené pražské restaurace Eska. Pop-up restaurace bude tvořit centrum dění, odtud budeme celý den moderovat, u stolů vítat naše cizince, kteří přijedou zkontrolovat své stromy, partnery naší akce, ale také každého, kdo se za námi zastaví a bude mít chuť poslouchat nebo nám něco sám řekne.

S přípravou akce nám pomáhají jednotlivci a spolky z Velké Bystřice. Pro ně, ale pro každého, kdo se přidá, plánujeme na večer po skončení oficiálního programu společné posezení u dobrého jídla a improvizované hudby.

Více se dozvíte na oficiální facebookové události zde.

Čtěte více:

O čem píše Drbna.cz

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o