Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Milovaný i nenáviděný režisér Malick dorazí do Metropolu

středa, 4. října 2017, 10:30

Možná si pamatujete na snímek Strom života, se kterým Terrence Malick dobýval filmová plátna v roce 2011. Možná jste o filmu ani režisérovi nikdy neslyšeli. Můžete to napravit.

Opěvovaný i nenáviděný Malick nově přichází do kin s vizuální odysseou, ve které shrnul své dosavadní pojímání světa a rozhodl se jej prostřednictvím podmanivých obrazů a komentáře Kate Blanchett představit publiku. Jak tvrdí oficiální text distributora: Snímek se nezabývá ničím menším než vznikem, vývojem a zánikem známého vesmíru, životním cyklem sluneční soustavy. V centru Malickovy pozornosti pochopitelně leží evoluce různých živých forem, jejich rozmanité podoby, proměny od jednobuněčných organismů až po formování lidské civilizace.

Aby byly snímky opravdu autentické, přizval si Malick k tvorbě filmu řadu celosvětově uznávaných vědců různých odvětví. V českém prostředí se film dočkal patronace manželů Šponerových z Akademie věd. Vy, jakožto diváci kina Metropol, se tak při unikátní projekci tohoto snímku můžete právě s tímto párem potkat osobně a účastnit se debaty, která bude po projekci následovat.

Cesta času je zahajovacím snímkem nové sezóny Filmového klubu kina Metropol a již teď vám můžeme prozradit, že se spojení s vědou poslední olomoucké klasické kino nezalekne ani do budoucna. V plánu na další světelné roky jsou totiž pravidelné projekce ve spolupráci s festivalem  Academia Film Olomouc, ale o tom zase příště.

Pro tentokrát si stačí zapamatovat krásné datum 10. 10. a čas 20:00. Setkáme se v Metropolu.

Tisková zpráva

Štítky kino, Metropol, film, debata

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamuKaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Dnes, 11:33Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu...

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlakPolský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Dnes, 10:48Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil...

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních letKOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Dnes, 10:28Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o