Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Milovaný i nenáviděný režisér Malick dorazí do Metropolu

středa, 4. října 2017, 10:30

Možná si pamatujete na snímek Strom života, se kterým Terrence Malick dobýval filmová plátna v roce 2011. Možná jste o filmu ani režisérovi nikdy neslyšeli. Můžete to napravit.

Opěvovaný i nenáviděný Malick nově přichází do kin s vizuální odysseou, ve které shrnul své dosavadní pojímání světa a rozhodl se jej prostřednictvím podmanivých obrazů a komentáře Kate Blanchett představit publiku. Jak tvrdí oficiální text distributora: Snímek se nezabývá ničím menším než vznikem, vývojem a zánikem známého vesmíru, životním cyklem sluneční soustavy. V centru Malickovy pozornosti pochopitelně leží evoluce různých živých forem, jejich rozmanité podoby, proměny od jednobuněčných organismů až po formování lidské civilizace.

Aby byly snímky opravdu autentické, přizval si Malick k tvorbě filmu řadu celosvětově uznávaných vědců různých odvětví. V českém prostředí se film dočkal patronace manželů Šponerových z Akademie věd. Vy, jakožto diváci kina Metropol, se tak při unikátní projekci tohoto snímku můžete právě s tímto párem potkat osobně a účastnit se debaty, která bude po projekci následovat.

Cesta času je zahajovacím snímkem nové sezóny Filmového klubu kina Metropol a již teď vám můžeme prozradit, že se spojení s vědou poslední olomoucké klasické kino nezalekne ani do budoucna. V plánu na další světelné roky jsou totiž pravidelné projekce ve spolupráci s festivalem  Academia Film Olomouc, ale o tom zase příště.

Pro tentokrát si stačí zapamatovat krásné datum 10. 10. a čas 20:00. Setkáme se v Metropolu.

Tisková zpráva

Štítky kino, Metropol, film, debata

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránekFacebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Dnes, 14:20Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných...

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestalaVIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Dnes, 14:10Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video...

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemcePodchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Dnes, 11:24Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o