Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

FOTO: Bouřky opět zaměstnaly hasiče. Vyjížděli k popadaným stromům i utrženým drátům vysokého napětí

čtvrtek, 1. srpna 2019, 10:00

Silné bouřky, které se prohnaly Olomouckým krajem ve středu večer, opět zaměstnaly hasiče. Na kontě mají přes tři desítky zásahů, šlo především o popadané stromy na silnice, části větví i utržený drát vysokého napětí. Nejčastěji vyráželi do oblastí Olomoucka a Kojetínska na Přerovsku, informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

V Olomouci i okolí v šesti případech čerpali také vodu. „V ulici Polská došlo k zatopení části prodejny s papírem, v Řepčíně v místní autoservisu jednotka pomohla odčerpat vody z dílen. Na některým místech, jak voda rychle přitekla, tak i odtekla. Většinou zůstala pouze v zahradách v podobě větších kaluží," uvedl mluvčí.

Také v ulici Jarmily Glazarové lidem natekla voda do garáží, i tam pomáhali hasiči s čerpadly. „Čerpání vody zaměstnalo také hasiče v obcích Lužice a Mladějovice. Na místech provedli odčerpání vody pomocí čerpadel ze sklepení a garáží," doplnil mluvčí.

Silný vítr doprovázející bouřky nejvíce postihl Kojetínsko. Hasiči zde na čtyřech místech zajišťovali poškozené střechy, utržené plechy i posunuté krovy. V Ulici Polní uletěla střecha z objektu na zahradu, pomoc hasičů vyžadovaly situace také na ulicích Sladovní a Stan. Masara. „Na panelovém domě hasiči pomocí výškové techniky provedli opětovné připevnění utržených plechů, zde byla situace ale nejsložitější. Obyvatelé si nyní musejí zajistit celkovou opravu střechy," dodal Hošák.

Hasiči odstraňovali popadané stromy také z kolejišť, a to v Mladějovicích na Olomoucku, v nočních hodinách drážní hasiči z Přerova vyjeli na pomoc i do Zlínského kraje. Zásahy hasičů pokračovaly i dnes brzy ráno. Veškeré události se obešly bez zranění.

Napsal(a) ČTK | Foto HZSOL

Štítky ČR, počasí, hasiči, bouře, Olomoucký

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o