Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Policie obvinila hejtmana Rozbořila, měl nabídnout úplatek vlivnému policistovi

čtvrtek, 15. října 2015, 09:19

V souvislosti s úterní razií obvinila policie olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila. S touto informací přišla ve čtvrtek ráno Česká televize. Hejtmana viní policie za to, že nabídl úplatek policistovi za to, že zařídí odložení vyšetřování dotačního podvodu, který je spjat s jezdeckým areálem na Lazcích.

Jiří Rozbořil bude stíhán na svobodě.

Obvinění potvrdil i hejtmanův obhájce Petr Konečný. „Je to tak, pan hejtman byl obviněn z podplácení, toto obvinění ale odmítá. Považuje jej za nedorozumění a podal si stížnost," řekl ČTK Konečný.

Podle tiskové zprávy vydané mluvčím ÚOOZ Pavlem Hantákem jsou obviněny hned čtyři osoby. „Dva byli obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby, jeden z nich navíc i pro přijetí úplatku. Třetí osoba je stíhána pro účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby a čtvrtý z obviněných je stíhán pro podplacení. V případě prokázání viny v rozsahu obvinění hrozí obviněným tresty odnětí svobody v rozsahu od 1 do 10 let. Na tři z obviněných byl podán státním zástupcem návrh na vazbu,“  uvedl mluvčí útvaru Pavel Hanták.

Podle serveru Neovlivní.cz se Rozbořil v srpnu setkal s Karlem Kadlecem v olomoucké Potrefené huse a snažil se, aby Kadlec pozdržel vyšetřování ůdajného dotačního podvodu, který je spjat s jezdeckým areálem na Lazcích. Kadlecovi údajně nabízel blíže nespecifikovanou částku jako úplatek.

Napsal Jakub Wittka

Kam dál?

Daň z nemovitosti bude v příštím roce v Olomouci dvojnásobnáDaň z nemovitosti bude v příštím roce v Olomouci dvojnásobná

Daň z nemovitosti bude v příštím roce v Olomouci dvojnásobná

středa, 3. června 2015, 14:46Olomoucká radnice hodlá od příštího roku zdvojnásobit daň z nemovitosti, aby slábnoucí daňové...

Ve veřejném sektoru se nekrade? David Rath a jeho pseudoargumentyVe veřejném sektoru se nekrade? David Rath a jeho pseudoargumenty

Ve veřejném sektoru se nekrade? David Rath a jeho pseudoargumenty

středa, 27. května 2015, 15:30Soud s Davidem Rathem na sebe strhává pozornost. Není se co divit. Bývalý vrcholný politik ČSSD,...

Olomouci se zlepšil rating za minulý rok, naše město lépe hospodařiloOlomouci se zlepšil rating za minulý rok, naše město lépe hospodařilo

Olomouci se zlepšil rating za minulý rok, naše město lépe hospodařilo

pondělí, 25. května 2015, 10:33Lepší hospodaření Olomouce v minulém roce posunulo rating města na jeho dosud nejlepší úroveň....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení