Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Pár tahů propiskou, a je to. Dnes dopoledne byla podepsána koaliční smlouva mezi ANO, ČSSD a ODS

pondělí, 17. října 2016, 16:15

Podpisem koaliční smlouvy dnes vyvrcholila jednání o podobě nového vedení Olomouckého kraje. Přímo v zasedací místnosti hejtmanství dohodu podepsali lídři všech tří stran a členové vyjednávacích týmů.

„Koaliční smlouvu jsme vypracovali poměrně rychle. V jiných regionech ještě tak daleko nepokročili. Rozhodně se ale nejedná o žádný krátkodobý projekt. Věřím, že intenzivní a korektní spolupráce, jejímž výsledkem tato dohoda je, bude pokračovat i dál a Olomouckému kraji přinese jen samá pozitiva,“ řekl Oto Košta (ANO), budoucí hejtman Olomouckého kraje.

„Jsem přesvědčen, že pokud budeme takto pracovat po celé následující čtyři roky, podaří se nám region posunout zase o něco dál,“ uvedl budoucí 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jiří Zemánek (ČSSD).

Pokud bude tato dohoda na ustavujícím zastupitelstvu schválena, začne práce. Práce, která přinese Olomouckému kraji další prospěch,“ sdělil budoucí 3. náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák (ODS).

Rada Olomouckého kraje bude mít celkem jedenáct členů. Šest křesel obsadí hnutí ANO, tři ČSSD a dvě ODS.

Hejtmanem se stane Oto Košta, který bude mít ve své působnosti krizové řízení, sociální věci, vnější vztahy a cestovní ruch. Post prvního náměstka se správou financí a investic obsadí Jiří Zemánek. Druhým náměstkem se stane Jan Zahradníček, v jehož kompetenci bude doprava. Místo třetího náměstka patří Daliboru Horákovi, který zaštítí oblast zdravotnictví. V radě jako náměstek hejtmana zasedne také František Jura (sport, kultura a volný čas), Milan Klimeš (životní prostředí, zemědělství a majetek kraje), dále Ladislav Hynek (školství) a v pořadí sedmým náměstkem hejtmana je Pavel Šoltys. Ten se, stejně jako v minulém volebním období, bude zabývat oblastí regionálního rozvoje, územním plánováním, evropskými projekty a péčí o památky.

Radu Olomouckého kraje doplní ještě Ladislav Okleštěk, Petr Vrána a Ivo Mareš. Všichni tři jako neuvolnění radní.

Nejužší vedení regionu musí schválit nově zvolené pětapadesátičlenné zastupitelstvo. Zastupitelé poprvé zasednou 4. listopadu.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Jakub Wittka | Zdroj kr-olomoucky.cz

Kam dál?

Lumír Kantor porazil v druhém kole voleb těsně Milana Brázdila a stává se senátorem za OlomouckoLumír Kantor porazil v druhém kole voleb těsně Milana Brázdila a stává se senátorem za Olomoucko

Lumír Kantor porazil v druhém kole voleb těsně Milana Brázdila a stává se senátorem za Olomoucko

sobota, 15. října 2016, 15:01Druhé kolo senátních voleb bylo skutečně napjaté. Takřka o každé procento se od začátku přetahoval...

ONLINE: Bude senátorem Lumír Kantor nebo Milan Brázdil? Sledujte průběžné výsledky!ONLINE: Bude senátorem Lumír Kantor nebo Milan Brázdil? Sledujte průběžné výsledky!

ONLINE: Bude senátorem Lumír Kantor nebo Milan Brázdil? Sledujte průběžné výsledky!

sobota, 15. října 2016, 14:39V sobotu 15. října ve dvě hodiny odpoledne se uzavřely volební místnosti v Olomouckém kraji. Kdo...

Olomoucký kraj bude mít poprvé v historii přebytkový rozpočet. Sníží se také jeho zadluženostOlomoucký kraj bude mít poprvé v historii přebytkový rozpočet. Sníží se také jeho zadluženost

Olomoucký kraj bude mít poprvé v historii přebytkový rozpočet. Sníží se také jeho zadluženost

úterý, 11. října 2016, 13:20Poprvé v historii se povedlo Olomouckému kraji sestavit rozpočet tak, že konečná suma po odečtení...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení