Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Hejtman Košta odmítá rezignovat na svou funkci

pondělí, 6. února 2017, 09:02

Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta odmítl, že by uposlechl výzvu krajského zastupitelského klubu ANO a rezignoval na svoji funkci. Důvody pro jeho rezignaci považuje za zástupné.

Hlavním důvodem, proč by podle zastupitelského klubu měl Oto Košta skončit v pozici hejmana Olomouckého kraje, je ten, že neefektivně zvládá řídit kraj. Kritika padla také na fakt, že Košta si jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila za ČSSD, jen figuruje v kauze Vidkun.

"Výzvu k rezignaci jsem nepřijal. Důvody jsou jasné a zřejmé. Ty důvody, které mi byly dány na stůl, považuji za zástupné problémy, nikoliv za skutkovou podstatu věci," uvedl pro ČTK Košta.

"Jako nováček v politice měl pan doktor Košta k dispozici celý náš odborný tým, stáli za ním zastupitelé. Bohužel u něj nad smyslem pro povinnosti převládla nekoncepčnost, chaotičnost a neschopnost práce v týmu. Pan Košta prostě neřídil kraj efektivně, odmítal spolupracovat s hnutím," uvedl v neděli večer krajský předseda ANO Ladislav Okleštěk.

Čtěte více:

Napsal Jakub Wittka | Foto Jakub Wittka | Zdroj ČTK

Kam dál?

Olomoucké ANO vyzvalo hejtmana Oto Koštu k rezignaciOlomoucké ANO vyzvalo hejtmana Oto Koštu k rezignaci

Olomoucké ANO vyzvalo hejtmana Oto Koštu k rezignaci

pondělí, 6. února 2017, 00:23Zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí dnes...

Skončí Oto Košta v dohledné době ve funkci hejtmana Olomouckého kraje?Skončí Oto Košta v dohledné době ve funkci hejtmana Olomouckého kraje?

Skončí Oto Košta v dohledné době ve funkci hejtmana Olomouckého kraje?

středa, 1. února 2017, 16:30V posledních dnech se vyrojily zatím nepodložené informace, že by měl nedávno zvolený hejtman Oto...

POLITICKÁ KORIDA: Co si olomoučtí zastupitelé představují pod pojmem chytré město?POLITICKÁ KORIDA: Co si olomoučtí zastupitelé představují pod pojmem chytré město?

POLITICKÁ KORIDA: Co si olomoučtí zastupitelé představují pod pojmem chytré město?

pondělí, 30. ledna 2017, 18:00Po delší době, kdy jsme nechali rubriku Politická korida "u ledu", se k ní zase vracíme. Tentokrát...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení