Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nemocní plní ordinace v Olomouckém kraji. Přibývá pacientů s akutními respiračními chorobami

pondělí, 4. února 2019, 21:00

Ordinace v Olomouckém kraji se nadále plní pacienty s akutními respiračními chorobami. Za uplynulý týden se zvýšila nemocnost ze 1497 na 1667 případů na sto tisíc obyvatel.

Hygienici již zaznamenali také čtyři případy chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, před týdnem to byl pouze jeden případ. Nejvíce nemocných je stále mezi nejmenšími dětmi, tam už byla překročena pětitisícová hranice na sto tisíc obyvatel. Vyplývá to z dnešních informací olomoucké krajské hygienické stanice. V porovnání s celou republikou je nemocnost v kraji nepatrně nižší, podle dnešních statik olomouckých hygieniků je nemocných v celostátním průměru 1715 na sto tisíc obyvatel.

Mezi kraji jsme na poměrně dobré úrovni, jsme pod celorepublikovým průměrem. Předpokládáme, že počet onemocnění bude i nadále stoupat, pokles lze očekávat během jarních prázdnin," řekla ředitelka protiepidemického odboru olomoucké krajské hygienické stanice Růžena Haliřová.

PSALI JSME: Zatočte s bacily a vyzkoušejte účinné přírodní antibiotikum našich předků. Vyrobit si ho můžete doma

Nejvíce nemocných je podle statistik na Olomoucku, tam už číslo překročilo dvoutisícovou hranici. Počet nemocných je zde aktuálně 2101 na sto tisíc obyvatel, což je o 386 více než před týdnem. Vysokou nemocnost hlásí také Prostějovsko a to 1891 případů na 100.000 obyvatel, tam se však počet nemocných snížil, minulý týden jich bylo 2106 na sto tisíc obyvatel.

Nejméně nemocných je na Šumpersku, a to 1090 na sto tisíc obyvatel, počet lidí s akutními respiračními chorobami tam však stoupá. Na Přerovsku je číslo zhruba srovnatelné s uplynulým týdnem, tamní lékaři nyní hlásí 1274 nemocných na sto tisíc obyvatel. Nejvíce míří do ordinací rodiče s nejmenšími dětmi do pěti let, číslo se již vyšplhalo na 5306 nemocných na sto tisíc obyvatel, což je o 871 více než před týdnem. Vysoká nemocnost je i u starších dětí, vyplývá ze statistik.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky nemoc, pacienti, zdraví, statistika, nemocnost, lékaři

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatelJak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Dnes, 14:43Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském...

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátorDRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Dnes, 13:18Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha...

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenkuDen s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Dnes, 11:23Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o