Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Královnou letošního Majálesu se stane Pavel alias Dáša ze seriálu Most!

středa, 10. dubna 2019, 13:10

Stala se nečekanou českou popkulturní ikonou posledních měsíců. Herečka Erika Stárková je po roli transsexuálky v seriálu MOST! na roztrhání. I přesto si našla čas a stane se příznačnou královnou letošního Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. Tématem studentského festivalu je totiž „Popkultura kolem nás“. Olomouc díky němu ožije ve dnech 6.–7. května.

Stárková usedne 7. května na královský trůn poskládaný z desítek starých knih na nádvoří univerzitní knihovny ve Zbrojnici. Právě tam se hlavní program majálesu odehraje. Herečka přitom na akci vystoupí i v roli zpěvačky se svou jazzově-soulovou kapelou. Téma popkultury výborně doplní také nový headliner. Svůj živelný pestrobarevný electroswing do Olomouce doveze jedna z nejžádanějších českých kapel dneška – extravagantní Mydy Rabycad, kteří si zahráli dokonce na slavném britském festivalu Glastonbury. Připojí se k již ohlášeným hiphopovým bardům P.S.H., alternativním slovenským rockerům Korben Dallas či oceňovaným rock’n’rollovým The Atavists. Mnoho zábavy slibují také rozverní elektronici Killiekrankie či kytary na mnoho způsobů v podání Froples a The Complication.

„Letošní téma nám otevírá nepřeberné a pestré možnosti. A program tomu odpovídá – ať už ten hudební, nebo ten doprovodný. Přivezeme například přední české stand-up komiky, kteří se v posledních letech stali neodmyslitelnou součástí internetové popkultury,“ řekl koordinátor Olomouckého majálesu Ondřej Martínek. Předeslal tím vystoupení mistra slova a improvizátora Jiřího Charváta a neméně zdatných stand-upistů z Undeground Comedy – Jana Studničky a Jana Géryka, které znají diváci ze Stream.cz či Comedy Clubu.

Důležitým prvkem studentského festivalu je každoročně jeho benefiční aspekt. Organizátoři se letos rozhodli podpořit organizaci Pamatováček, která pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou. Benefiční dvojkoncert českých klubových perel Cold Cold Nights a Billow se uskuteční 6. května v Jazz Tibet Clubu.

Program nabídne samozřejmě mnohem více. Speciální verzi DizajnTrhu s českými výrobci, souboje ve slam poetry a improvizovaném divadlu, promítání kultovního popkulturního snímku Big Lebowski, prezentaci neziskových organizací a studentských spolků, outdoorové aktivity pro sportovce, handmade zónu pro kreativce, speciální hospodský kvíz pro soutěživce a swingovou tančírnu pro milovníky houpavých rytmů.

„Popkultura je skutečně všude kolem nás – od Jackieho Chana přes superhrdiny z komiksů po Davida Bowieho. A kde není, tam jsme ji vytvořili. Například Františka Palackého jsme převlékli do popartových barev Andyho Warhola,“ dodal Martínek s odkazem na vizuály letošního svátku (nejen) olomouckého studenstva. O grafiku 9. ročníku Olomouckého majálesu se postaral Zoran Kerkez.

Přehled králů/královen Olomouckého Majálesu Univerzity Palackého:

2018 – zpěvák, skladatel a bubeník David Koller
2017 – ředitelka Knihovny Univerzity Palackého v Olomouci Helena Sedláčková
2016 – herec, moderátor a zpěvák Marek Eben
2015 – kanoista Richard Hála
2014 – zpěvák a výtvarník Jaromír Švejdík
2013 – emeritní rektor Univerzity Palackého Josef Jařab
2011 – herečka Moravského divadla Olomouc Ivana Plíhalová
2010 – dokumentární fotograf Jindřich Štreit

Tisková zpráva | Foto Facebook Most!

Štítky královna, Majáles, Most!, Dycky Most!, Erika Stárková, Olomouc

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o