Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

ANKETA: Letní Flora přilákala přes 20 tisíc návštěvníků. Jak se vám líbila?

pondělí, 19. srpna 2019, 15:00

Na letošní ročník letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc přišlo přes 20.000 lidí, počet je srovnatelný s loňským rokem. Hlavní expozice výstavy, která trvala od čtvrtka do dneška, nesla název Česká krajina. Návštěvníky okouzlila také expozice Výzkumná laboratoř rostlin, informovala mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Pavlína Hamouzová.

Pod hlavní expozicí byla podepsána Pavlína Švecová, připravena byla ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin. Podtitulem letošní výstavy byla Léčivá síla semen. "Návštěvníci měli možnost se dozvědět vše zajímavé o léčivkách, plodinách i jejich škůdcích či opylovačích," uvedla garantka akce Jana Gernešová.

Právě do pavilonu A se soustředily přednášky předních českých i slovenských odborníků o léčivých rostlinách a ukázky zpracování zemědělských plodin, nechyběly také předváděcí akce floristů. Dominantním prvkem celé hlavní expozice byl kopec s kapličkou, který je neodmyslitelně spjatý s českou krajinou, uvedla mluvčí výstaviště.

Pavilon E nabídl návštěvníkům expozici obrazů květin, přírody a české krajiny z rukou výtvarníků Unie výtvarných umělců Olomoucka. Velkému ohlasu se dostalo expozici v pavilonu H s názvem Výzkumná laboratoř rostlin. "Ta nabídla návštěvníkům nevšední přednášky z oblasti současného šlechtitelství a genetiky. Uznávaná vědeckovýzkumná centra z celé České republiky představila z řad badatelů, nadšenců do vědy, ale i laické veřejnosti zajímavosti z rostlinné říše - izolace DNA, genetiku a šlechtění, problematiku konopí, rozmanitý svět semen či hmyzí opylovatele," doplnila mluvčí výstaviště.

Flora Olomouc je nejstarší českou květinovou výstavou, její počátky se datují do roku 1958. Její jarní etapa je na konci dubna, podzimní Flora se uskuteční od 3. do 6. října. Hlavní expozice podzimní Flory ponese název Zahradní slavnost.

Jak se vám líbila letošní Letní etapa Flory Olomouc? (Hlasujte jako ve škole)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 47 čtenářů

Napsal(a) ČTK | Tisková zpráva

Štítky Letní Flora, Flora, výstaviště, květiny, výstava, anketa

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločkyV týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Dnes, 11:09Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o