Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Olomouci proběhne sbírka pro nevidomé s názvem Bílá pastelka

středa, 9. října 2019, 16:30

Ve středu 16. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 20. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Samotná pastelka připomíná svou barvou bílou hůl a život zrakově postižených. Symbolizuje odvahu překonávat překážky spojené se ztrátou zraku.

Olomoučané stejně jako obyvatelé po celé republice budou mít příležitost koupit si bílou pastelku a podpořit služby pro zrakově postižené, které poskytuje společnost Tyfloservis a spolek Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Regionální střediska obou organizací sídlí v Olomouci na ulici I. P. Pavlova. Bezplatné služby jsou dostupné všem, kteří mají v dospělém věku vážné potíže s viděním.

Lidé si budou moci od dobrovolníků koupit za 30 Kč bílou pastelku. Každá dvojice bude vybavena zapečetěnou kasičkou, jmenovkami s plnou mocí a na požádání předloží osvědčení o konání sbírky. Výtežěk poputuje na podporu služeb pro zrakově postižené v celém Olomouckém kraji, ale i mimo něj.

V minulém roce činil výtěžek sbírky v celé republice 2 941 173 Kč. 

Tyfloservis dlouhodobě pomáhá nevidomým a těžce slabozrakým nacvičit nezbytné dovednosti pro plnohodnotný život - například různé sebeobslužné dovedností, orientaci v prostoru, čtení a psaní Braillovým písmem, a tak dále. Výuka často probíhá u klienta v domácím prostředí. 

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR v Olomouci nabízí zrakově postiženým služby v podobě sociálně právního poradenství a volnočasových aktivit. Výtěžek sbírky se využije také na výcvik vodicích psů, odstraňování orientačních bariér a při vydávání časopisů pro zrakově postižené.

Napsal Radek Ševčík | Foto archiv Tyfloservis

Štítky Bílá pastelka, sbírka, dobročinnost, nevidomí, slabozrací

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

středa, 16. října 2019, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

středa, 16. října 2019, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

středa, 16. října 2019, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o