Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Festival AFO tradičně ozvláštní olomoucký konec dubna

pátek, 5. dubna 2019, 16:30

Ve dnech 23. až 28. dubna se Olomouc opět na necelý týden ocitne v centru zájmu fanoušků filmu i vědy. Už 54. ročník totiž oslaví festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

Zaštiťujícím tématem letošního ročníku je Mýtus. Zbytek nesoutěžního programu se pak k mýtu vztahuje, ať už se jedná o sekce Propagandy, Původu umění nebo Měsíce, která oslavuje výročí 50 let od přistání Američanů na povrchu naší přirozené družice. Samozřejmostí je i soutěžní program, který letos čítá čtyřicet filmů v mezinárodní soutěži, celou řadu dalších vybral dramaturgický tým do soutěže česko-slovenské. Návštěvníci se opět mohou těšit na záplavu projekcí, zajímavých hostů včetně Richarda Dawkinse nebo egyptolog Zahi Hawass, ale i hudební program nebo dětskou sekci AFO Junior.

Festival, jehož kořeny sahají až do 60. let minulého století, se s každým ročníkem rozrůstá. AFO začínalo jako malý festival pro úzce specifikované publikum, především ve 21. století ale vyrostlo v jednu z největších kulturních akcí v Olomouci. Takový vzestup jde ruku v ruce s nárůstem počtu diváků, na který je třeba reagovat expanzí do nových prostor. Letos tak AFO kromě tradičních promítacích míst najdete i v Redutě Moravské filharmonie a Arcidiecézním muzeu, konkrétně v sále Mozarteum.

Akreditovat se je možné už nyní, od 5. dubna navíc začne předprodej speciálních akreditací.

Více informací najdete na webu afo.cz, případně na našich sociálních sítích.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o