Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Děti ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu dostaly vysvědčení o týden dříve. Ve škole se rozběhly stavební práce

pátek, 28. června 2019, 22:00

O týden dříve si děti ze Základní školy Boženy Němcové přišly pro své vysvědčení. Ve škole se totiž vzápětí naplno rozběhly stavební práce na zateplení sedmi pavilonů v rámci projektu snížení energetické náročnosti a zlepšení kvality vnitřního prostředí školy.

Celý projekt je kvůli své náročnosti a výuce žáků rozložen do tří etap s maximálním využitím letních prázdnin. „Při první etapě, která byla realizována loni, probíhaly stavební práce na správní budově a na dvou učebnových pavilonech. V letošním roce jsou tedy na řadě další dva pavilony,“ informoval starosta František John.

Konkrétně čeká všech sedm pavilonů školy výměna oken a dveří, zateplení obvodového pláště a podhledů v podstřešním prostoru. Projekt řeší také větrání všech učeben, a to prostřednictvím interiérových větracích jednotek.

„Vedle úspor energie si slibujeme také zkvalitnění prostředí pro děti a zlepšení vzhledu budovy. V roce 2020 pak zbývá dokončit poslední dva pavilony a aktuálně je také projektovaná rekonstrukce školní jídelny a kuchyně,“ doplnil John.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí a jeho celková cena dosahuje k 52,6 milionu korun. Městu se na jeho realizaci podařilo získat dotaci ve výši 11,9 milionu korun, investice města tedy činí přes 40 milionů.

Tisková zpráva

Štítky Boženka, Zábřeh, škola, stavební práce

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o