Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Školy ve Šternberku dostanou od města dotaci 43 milionů korun na modernizaci

neděle, 4. srpna 2019, 19:30

Více než 43 milionů korun bude letos radnice ve Šternberku na Olomoucku investovat s pomocí dotací do oprav a modernizace škol a školských zařízení. Zhruba polovina investic bude směřovat do učeben. Stavební ruch panuje i o prázdninách, a to ve všech základních školách, domě dětí a mládeže, školní jídelně i v mateřských školách, řekla mluvčí radnice Irena Černocká.

Ve šternberských základních školách nyní podle Černocké finišuje rekonstrukce odborných učeben a tříd pro výuku počítačové gramotnosti, cizích jazyků, přírodovědných předmětů a řemeslných oborů. Šternberk na tento projekt získal dotaci 24 milionů korun z programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj. „Projekt je zaměřen na rekonstrukci deseti odborných učeben a vybavení dalších tří učeben ICT ve všech třech šternberských základních školách," podotkla Černocká.

Modernizované prostory budou vybaveny novým nábytkem, výpočetní technikou, učebními a didaktickými pomůckami. Dělníci zároveň v učebnách provedou stavební úpravy, jejichž součástí bude bezbariérový přístup. „Celý projekt bude hotový do konce letních prázdnin," uvedla Černocká.

Šternberská radnice si od mnohamilionové investice do učeben slibuje zvýšení zájmu žáků o cizí jazyky, přírodovědné předměty, informační technologie a praktické vyučování, jako je například vaření. Moderní učebny také zlepší podmínky pro práci s talentovanými žáky.

V základních školách ve Šternberku byly letos již opraveny kotelny, do kterých město investovalo 3,2 milionu korun. Ve šternberském domě dětí pak byla zahájena modernizace učeben za téměř pět milionů korun a oprava slaboproudých zařízení za půl milionu korun. „Ve dvoře základní školy Dr. Hrubého vyrostla přírodovědná učebna za více než 2,3 milionu korun a na podzim proběhne ještě oprava povrchu běžecké dráhy na hřišti školy," dodala Černocká.

V základní škole ve Svatoplukově ulici je na seznamu letošních investic modernizace učeben a dílen i rekonstrukce venkovního schodiště. „Školní jídelna Šternberk získala letos nové technologie do školní kuchyně v ulici Komenského za 1,75 milionu korun. V mateřské škole Komenského je v plánu výměna jídelních výtahů a na Světlově probíhají opravy hracích prvků v zahradě školy," uvedla Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto sternberk.eu

Štítky ČR, školy, stavby, správa, Šternberk

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o