Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Pro astmatické a alergické děti se letos už potřicáté konal letní tábor

středa, 24. července 2019, 22:00

Daleko od civilizace, v klidu neporušené přírody. Už potřicáté letos uspořádal spolek rodičů astmatických a alergických dětí Alergo ve spolupráci s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc letní tábor pro astmatiky a děti s cystickou fibrozou.

Základnou pro jubilejní ročník tábora se opět stala jesenická horská osada Pekařov nacházející se mezi Velkými Losinami a Hanušovicemi. „Děti se sennou rýmou a astmatem od osmi let až do dospělého věku zvládají během čtrnácti táborových dnů pod lékařským dohledem postupně se zvyšující fyzickou zátěž a poslední den absolvují celodenní pěší výlet dlouhý zhruba čtyřiadvacet kilometrů,“ popisuje náplň činnosti účastníků duchovní otec tábora, klinický imunolog a pneumolog František Kopřiva.

Každý rok podle jeho slov připravují táboroví vedoucí pro své malé svěřence také různorodou tematickou náplň. Za tři desítky let trvání akce se tak zde vystřídala témata jako Harry Potter, cesta staletími a podobně. Tábory pro astmatické a alergické děti by se nemohly konat bez dlouholetých partnerů a podporovatelů.

Chtěl bych tak poděkovat panu Štenclovi, JUDr. Hajnové, manželům Pivodovým, paní Černé, Gromské, neziskové organizaci Crosspoint nebo firmě Ondrášovka, která nám zajišťuje pitný režim. Díky nim se nám daří udržet nízkou cenu táborného a tím také dostupnost akce i pro děti ze sociálně slabých rodin. Za těch třicet let se tábora zúčastnilo přes osm set dětí a jako vedoucí nám převážně pomáhali bývalí pacienti nebo studenti pátého a šestého ročníku medicíny, kteří tak měli zároveň neformální prázdninovou praxi a mohli si vyzkoušet péči o děti s astmatem, a to bez nároku na mzdu. Jsme taková velká rodina, která se každý rok schází a během tábora se navštěvuje, o čemž svědčí i to, že první pacienti již posílají na tábor své děti,“ zmiňuje profesor František Kopřiva.

Přední český dětský pneumolog František Kopřiva obdržel letos v květnu za svou dlouholetou činnost Cenu města Olomouce za vědu a výzkum, a to za svůj příspěvek k rozvoji pediatrie v Olomouci. Pořádání letních táborů pro děti s astmatem a alergií je jen jedna z činností, jimiž přispívá k boji s těmito dnes tak častými chorobami.

Tisková zpráva

Štítky zdraví, zdravotnictví, FNOL, astma, děti, tábor, léto

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o