Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na Novorozeneckém oddělení v olomoucké nemocnici se nejmenší miminka budou choulit v nových pelíšcích

úterý, 20. srpna 2019, 13:30

Pět speciálních polohovacích pelíšků pro nejmenší a nejzranitelnější miminka získalo darem od spolku Nedoklubko Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Pelíšky Neobed, které poskytují maličkým pocit bezpečí, zvyšují jejich celkový komfort a významně přispívají ke snížení negativního vnímání prostředí intenzivní péče, přivezla do Olomouce výkonná ředitelka spolku Lucie Žáčková.

„Nedoklubko se před dvěma lety spojilo s Pampers, aby společně podporovali rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická centra. Vloni na podzim proběhla kampaň ve vybraných řetězcích za mediální podpory Agentury Plus Production Prague. Výsledkem je dar pro všech dvanáct perinatologických center v České republice v hodnotě více než tři sta tisíc korun,“ vysvětluje Lucie Žáčková, která během srpna postupně perinatologická centra navštěvuje a dary předává.

V Olomouci stejně jako v dalších centrech tak mohou využívat čtyři nové pelíšky pro jedno miminko a jeden pro dvojčátka. „Kromě toho jsem přivezla i drobné dárky pro rodiče, omalovánky pro větší děti a naše časopisy,“ dodává Lucie Žáčková.

Autorkou polohovacího pelíšku Neobed je neonatologická sestra Eva Řežábková, která působí v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí. Pelíšky jsou výsledkem její snahy o zkvalitnění ošetřovatelské péče o nezralé a extrémně nezralé novorozence. Cílem bylo vytvořit pro tyto děti pomůcku, díky které je možno zajistit optimální polohování.

Na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc se miminka do pelíšků Neobed choulí již od roku 2010. Bylo tak prvním pracovištěm na Moravě, které novinku zařadilo do každodenní praxe. Využití pelíšků je přitom jen jedním z mnoha příkladů vstřícného a partnerského přístupu k dětem a rodičům a otevřeného přístupu k jejich přáním a požadavkům, tedy kvalit, jimiž je olomoucké novorozenecké oddělení známé nejen v Olomouckém kraji. Jako první pracoviště svého druhu u nás například zavedlo „novorozeneckou televizi“, tedy kamery nad inkubátory, díky kterým mohou rodiče nepřetržitě sledovat své miminko.

Tisková zpráva | Foto FNOL

Štítky Nedoklubko, FNOL, miminka, nemocnice, zdravotnictví, pelíšky, děti

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o